Kontakta Tallhagsskolan

Nedan hittar du kontaktuppgifter.

Kontaktuppgifter till administrationen

Titel

Namn

E-post

Telefon

Expedition

Christina & Patricia

tallhagsskolan@kalmar.se

0480-45 45 66

Rektor

Andreas Hjortenkrans

andreas.hjortenkrans@kalmar.se

0480-45 33 78

Bitr. rektor

Anna Melander

anna.melander@kalmar.se

0480-45 31 24

Bitr. rektor

Lars Johansson

lars.johansson@kalmar.se

0480-45 33 31

Bitr. rektor

Karin Alkeberg

karin.alkeberg@kalmar.se

0480-45 33 79

Studie- & yrkesvägledare

Evelina Bohman

evelina.bohman@kalmar.se

0480-45 33 77

IT-pedagog

Daniel Sylén

daniel.sylen@kalmar.se

0480-45 31 10

Vaktmästare

Björn Gyllenvind

bjorn.gyllenvind@kalmar.se

0480-45 31 08

Skolsköterska

Liselotte Jakobsson

Liselotte.Jacobsson@kalmar.se

0480-45 31 20

Kurator

Pernilla Håkansson

pernilla.hakansson_1@kalmar.se

0480-45 31 07

Kontaktuppgifter till heltidsmentorer

Klass

Namn

E-post

Telefon

7A, 7B, 7C, 8A

Maria Bagewitz

maria.bagewitz@skolakalmar.se

0480-45 45 24

8B, 9A, 9D, 9E

Mikael Åberg

mikael.aberg@skolakalmar.se

0480-45 31 26

8D, 9B, 9C, 9F

Madelaine Elm

madeleine.elm@skolakalmar.se

0480-45 31 19

7D, 7E, 7F, 8C

Petter Ernberg

petter.ernberg@skolakalmar.se

0480-45 31 49

7G, 7H, 7I, 8E

Åsa Kallenberg

asa.kallenberg@skolakalmar.se

0480-45 31 27

Fler sidor inom välkommen till tallhagsskolan

Välkommen till Tallhagsskolan

Våra ledord är Trygghet och Hälsa ger Kunskap

Förväntningar på Tallhagsskolan

Tillsammans tar vi ansvar för ditt barns skolgång

Värdegrund på Tallhagsskolan

Information om Tallhagsskolans värdegrund

Resultat och uppföljning på Tallhagsskolan

Undersökningar och enkäter gjorda av elever och vårdnadshavare i Kalmar kommuns skolor

Vision och mål på Tallhagsskolan

Vi stöttar och utvecklar våra elever till trygga, hälsomedvetna och ansvarstagande individer

Senast uppdaterad: 25 oktober 2021
Publicerad: 21 oktober 2020